2017 Battle Recharge - Graded Stage 1: Prologue

Provisional

Startlist

8:51:00 am 585 Courtney COYNE (Kangaroo Point CC) ____ w
8:51:20 am 584 Mairi MACKINNON (University of Queensland CC) ____ w
8:51:40 am 580 Amanda ROOSMALEN (University of Queensland CC) ____ w
8:52:00 am 578 Liz NELSON (University of Queensland CC) ____ w
8:52:20 am 577 Vanessa MCDONALD (Coffs Harbour CC) ____ w
8:52:40 am 576 Sophie MCAULEY (Gold Coast Cycling Club) ____ w
8:53:00 am 575 Mairi MACKINNON (University of Queensland CC) ____ w
8:53:20 am 574 Meagan HODGE (Fraser Coast Cycling Inc) ____ w
8:53:40 am 573 Dinah CHAN (Singapore) ____ w
8:54:00 am 571 Andrea ABBASSI (Gold Coast Cycling Club) ____ w
8:55:00 am 378 Stephen SCHOEMAKER (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m4
8:55:20 am 377 Nicholas ROGERS (Murwillumbah Cycle Club) ____ m4
8:55:40 am 376 Geoff MYATT (Balmoral Cycle Club) ____ m4
8:56:00 am 375 Peter MOOLENSCHOT (Wynnum Redlands Cycling Club) ____ m4
8:56:20 am 374 Malcolm LYNN (Sutherland Shire CC) ____ m4
8:56:40 am 373 Jeffrey KELLY (Kangaroo Point CC) ____ m4
8:57:00 am 372 Scott CARPENTER (Murwillumbah Cycle Club) ____ m4
8:57:20 am 371 Adam ALLAN (University of Queensland CC) ____ m4
8:58:00 am 550 Colin HOWKINS (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m3
8:58:20 am 548 Adam WILLIAMS (Lifecycle Cycling Club) ____ m3
8:58:40 am 547 Gary WEIS (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m3
8:59:00 am 546 Rod TANNER (Lifecycle Cycling Club) ____ m3
8:59:20 am 545 Luke STRUDWICK (Brisbane Cycling Club) ____ m3
8:59:40 am 544 Brent SHORTER (Gold Coast Cycling Club) ____ m3
9:00:00 am 543 Josh RUSSELL (Sunshine Coast CC) ____ m3
9:00:20 am 541 Gary REDDACLIFF (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m3
9:00:40 am 540 Clem PISCITELLI (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m3
9:01:00 am 539 Christopher PERCY (Brisbane Cycling Club) ____ m3
9:01:20 am 537 Bradley NEGUS (Brisbane Cycling Club) ____ m3
9:01:40 am 536 Richard NEEDHAM (Kangaroo Point CC) ____ m3
9:02:00 am 535 William MILFORD (Lifecycle Cycling Club) ____ m3
9:02:20 am 534 William MADDOCK (Brisbane Cycling Club) ____ m3
9:02:40 am 533 Brett LUTZE (Brisbane Cycling Club) ____ m3
9:03:00 am 532 Ian LOVELL (Hunter District CC) ____ m3
9:03:20 am 530 Stede KINGSBURY (Rockhampton Cycle Club) ____ m3
9:03:40 am 529 Nevil KING (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m3
9:04:00 am 528 Stephen JAMIESON (Hunter District CC) ____ m3
9:04:20 am 527 Alan HAINSWORTH (Murwillumbah Cycle Club) ____ m3
9:04:40 am 526 David GREEN (Wynnum Redlands Cycling Club) ____ m3
9:05:00 am 525 Geoff FROST (Gold Coast Cycling Club) ____ m3
9:05:20 am 524 Brendan FLANAGAN (Lifecycle Cycling Club) ____ m3
9:05:40 am 523 Barry DOOSEY (Sydney Uni Velo Club) ____ m3
9:06:00 am 522 Marshall CUSWORTH (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m3
9:06:20 am 521 Brian COOKE (Murwillumbah Cycle Club) ____ m3
9:06:40 am 520 Mark COLEGATE (University of Queensland CC) ____ m3
9:07:00 am 519 Matthew CLARK (Sunshine Coast CC) ____ m3
9:07:20 am 518 Philip CHALLEN (Kangaroo Point CC) ____ m3
9:07:40 am 517 Paul CAMPBELL (Brisbane Cycling Club) ____ m3
9:08:00 am 516 Rod CALDWELL (Wynnum Redlands Cycling Club) ____ m3
9:08:20 am 515 York BRATLEY (Logan City Cycling Club) ____ m3
9:08:40 am 514 Paul BRADY (Kangaroo Point CC) ____ m3
9:09:00 am 513 Warren BIGGS (Brisbane Cycling Club) ____ m3
9:09:20 am 512 Shane BEDFORD (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m3
9:09:40 am 452 Joel BARKER (Coffs Harbour CC) ____ m3
9:10:00 am 324 Greg CALDECOTT (Macksville CC) ____ m3
9:11:00 am 491 Paul WOODWARD (Brisbane Cycling Club) ____ m2
9:11:20 am 488 Michael BLADIN (Murwillumbah Cycle Club) ____ m2
9:11:40 am 487 Gabriel YATES (Wynnum Redlands Cycling Club) ____ m2
9:12:00 am 486 Paul WOODWARD (Brisbane Cycling Club) ____ m2
9:12:20 am 485 Dave WILLSHER (Logan City Cycling Club) ____ m2
9:12:40 am 484 David WADSWORTH (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m2
9:13:00 am 483 Rodney UPTON (Rockhampton Cycle Club) ____ m2
9:13:20 am 482 David TUCKER (Balmoral Cycle Club) ____ m2
9:13:40 am 481 Nicholas TOMPKINS (Sunshine Coast CC) ____ m2
9:14:00 am 480 Damien STACY (Murwillumbah Cycle Club) ____ m2
9:14:20 am 479 James SHEFFIELD (Kangaroo Point CC) ____ m2
9:14:40 am 478 Brad SAYER (Lifecycle Cycling Club) ____ m2
9:15:00 am 476 Michael NEWELL (Rockhampton Cycle Club) ____ m2
9:15:20 am 475 Timothy NELSON (University of Queensland CC) ____ m2
9:15:40 am 474 Sandy MCVEY (Rockhampton Cycle Club) ____ m2
9:16:00 am 473 Murray MCCLYMONT (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m2
9:16:20 am 472 Daniel MASASSO (University of Queensland CC) ____ m2
9:16:40 am 471 Stuart MACDONALD (Balmoral Cycle Club) ____ m2
9:17:00 am 470 Christopher LUSTY (Logan City Cycling Club) ____ m2
9:17:20 am 469 Nigel LOUIE (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m2
9:17:40 am 468 Steve LEDGER (University of Queensland CC) ____ m2
9:18:00 am 467 Adrian LAND (Fraser Coast Cycling Inc) ____ m2
9:18:20 am 466 Phil KESBY (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m2
9:18:40 am 465 Matthew JENKIN (Rockhampton Cycle Club) ____ m2
9:19:00 am 464 Kephren IZZARD (Bundaberg Cycle Club) ____ m2
9:19:20 am 463 Steve HUNT (Murwillumbah Cycle Club) ____ m2
9:19:40 am 462 Mark HILL (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m2
9:20:00 am 461 Wes FREIER (Murwillumbah Cycle Club) ____ m2
9:20:20 am 460 John FENTON (University of Queensland CC) ____ m2
9:20:40 am 459 Duncan ELLIOT (Coffs Harbour CC) ____ m2
9:21:00 am 458 David EDGE (Rockhampton Cycle Club) ____ m2
9:21:20 am 457 Adam DAWSON (University of Queensland CC) ____ m2
9:21:40 am 456 Sean COX (Bundaberg Cycle Club) ____ m2
9:22:00 am 455 Andre CLAYDEN (Gold Coast Cycling Club) ____ m2
9:22:20 am 454 Jason CHESHIRE (Sunshine Coast CC) ____ m2
9:22:40 am 453 Richard BONNER (Ipswich CC) ____ m2
9:23:00 am 451 Phillip ALMOND (Coffs Harbour CC) ____ m2
9:24:00 am 436 Timothy JENSEN (Sunshine Coast CC) ____ m1
9:24:20 am 435 Timothy JENSEN (Sunshine Coast CC) ____ m1
9:24:40 am 433 Jason FORD (Sunshine Coast CC) ____ m1
9:25:00 am 431 Stuart WILKINS (Moreton Bay Cycling Club INC) ____ m1
9:25:20 am 430 Malcolm VAN BASTEN (Wynnum Redlands Cycling Club) ____ m1
9:25:40 am 429 Peter THEODORE (Wynnum Redlands Cycling Club) ____ m1
9:26:00 am 428 Aaron STEWART (Rockhampton Cycle Club) ____ m1
9:26:20 am 427 Adam ROBINSON (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m1
9:26:40 am 426 Mark RENDER (University of Queensland CC) ____ m1
9:27:00 am 425 Ben NEPPL (Hunter District CC) ____ m1
9:27:20 am 424 Johnathan MILLINGTON (Hunter District CC) ____ m1
9:27:40 am 423 Andrew MATHIESEN (University of Queensland CC) ____ m1
9:28:00 am 422 Michael MANSON (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m1
9:28:20 am 421 Nicholas MALYNN (University of Queensland CC) ____ m1
9:28:40 am 420 Mark LASPINA (Gold Coast Cycling Club) ____ m1
9:29:00 am 419 Tom LAPTHORN (Gold Coast Cycling Club) ____ m1
9:29:20 am 418 Michael JONES (University of Queensland CC) ____ m1
9:29:40 am 417 Ben INNES (University of Queensland CC) ____ m1
9:30:00 am 416 Steve HALLIDAY (Sunshine Coast CC) ____ m1
9:30:20 am 415 Peter GWYNNE (Gold Coast Cycling Club) ____ m1
9:30:40 am 414 Mark FOZZARD (Parramatta CC) ____ m1
9:31:00 am 413 Brent DUCKER (University of Queensland CC) ____ m1
9:31:20 am 412 Luke DHNARAM (University of Queensland CC) ____ m1
9:31:40 am 411 Luke CUNNINGHAM (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m1
9:32:00 am 410 Glenn COOPER (Bundaberg Cycle Club) ____ m1
9:32:20 am 409 Daniel CHALHOUB (Hunter District CC) ____ m1
9:32:40 am 407 Richard BROWNHILL (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ m1
9:33:00 am 406 Dave BROWN (Logan City Cycling Club) ____ m1
9:33:20 am 405 Ric BAKER (University of Queensland CC) ____ m1
9:33:40 am 404 Paul ANDREWS (Rockhampton Cycle Club) ____ m1
9:34:00 am 403 Jason ANDERSCH (Gold Coast Cycling Club) ____ m1
9:34:20 am 402 Rance ALLEN (Kangaroo Point CC) ____ m1
9:34:40 am 401 Daniel ALCOCK (Coffs Harbour CC) ____ m1
9:36:00 am 359 Drew ZIETSCH (Grafton CC) ____ e2
9:36:20 am 355 Peter DUNLOP (Moreton Bay Cycling Club INC) ____ e2
9:36:40 am 353 Daniel WILLIAMS (University of Queensland CC) ____ e2
9:37:00 am 352 Robert WEST (University of Queensland CC) ____ e2
9:37:20 am 351 Ethan VIVIERS (Balmoral Cycle Club) ____ e2
9:37:40 am 350 Leighton TAYLOR (Balmoral Cycle Club) ____ e2
9:38:00 am 349 Michael RUSH (University of Queensland CC) ____ e2
9:38:20 am 348 Jordan ROSS (University of Queensland CC) ____ e2
9:38:40 am 347 Rhys ROBOTHAM (Balmoral Cycle Club) ____ e2
9:39:00 am 346 Mark RICHARDSON (University of Queensland CC) ____ e2
9:39:20 am 345 Harrison RAYMOND (Balmoral Cycle Club) ____ e2
9:39:40 am 343 Chris POWELL (University of Queensland CC) ____ e2
9:40:00 am 342 Samuel PIAT (Ipswich CC) ____ e2
9:40:20 am 341 Ash O'NEILL (Townsville Cycle Club) ____ e2
9:40:40 am 340 Fergus Kieran O'CONNOR (Murwillumbah Cycle Club) ____ e2
9:41:00 am 339 Jake MITCHELL (Grafton CC) ____ e2
9:41:20 am 338 Alexander MENA (Murwillumbah Cycle Club) ____ e2
9:41:40 am 336 Liam MACKNIGHT (Lifecycle Cycling Club) ____ e2
9:42:00 am 335 Dan LOGAN (University of Queensland CC) ____ e2
9:42:20 am 333 Sam HORAN (Rockhampton Cycle Club) ____ e2
9:42:40 am 332 Sutton HENNING (Sunshine Coast CC) ____ e2
9:43:00 am 331 Ocker HENNING (Sunshine Coast CC) ____ e2
9:43:20 am 330 Campbell HALL (Gold Coast Cycling Club) ____ e2
9:43:40 am 329 Thomas FORD (Mackay Cycling Club) ____ e2
9:44:00 am 328 Jack ELKINS (University of Queensland CC) ____ e2
9:44:20 am 327 Andrew DAVIES (University of Queensland CC) ____ e2
9:44:40 am 326 Ben CRAWFORD (ADF Cycling) ____ e2
9:45:00 am 325 James COLLINS (University of Queensland CC) ____ e2
9:45:20 am 323 Brandon BROWN (Rockhampton Cycle Club) ____ e2
9:45:40 am 322 Ross BARCLAY (University of Queensland CC) ____ e2
9:46:00 am 321 Jeremy BARBE (Kangaroo Point CC) ____ e2
9:47:00 am 317 Ryan WILSON (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ e1
9:47:20 am 316 Joshua WILSON (Launceston City CC) ____ e1
9:47:40 am 315 Calem WILCOX (Hamilton Wheelers Cycling Club Inc) ____ e1
9:48:00 am 314 Bailey WALTERS (Fraser Coast Cycling Inc) ____ e1
9:48:20 am 313 Jake VAN DER VLIET (Sunshine Coast CC) ____ e1
9:48:40 am 312 Oliver SMITH (Brisbane Cycling Club) ____ e1
9:49:00 am 311 Stephen RASHLEIGH (Kangaroo Point CC) ____ e1
9:49:20 am 309 William PENDER-BUCHAN (Port Macquarie Cycling Club) ____ e1
9:49:40 am 308 Elliott MCKEAN (Sunshine Coast CC) ____ e1
9:50:00 am 307 Thomas HOOPER (Port Macquarie Cycling Club) ____ e1
9:50:20 am 306 Wesley HO (St George CC) ____ e1
9:50:40 am 305 Kaden GROVES (Sunshine Coast CC) ____ e1
9:51:00 am 304 Nicholas COSTELLO (Gold Coast Cycling Club) ____ e1
9:51:20 am 303 Brandon CONWAY (Port Macquarie Cycling Club) ____ e1
9:51:40 am 302 Kurtis BRENT (Lifecycle Cycling Club) ____ e1
9:52:00 am 301 Alex BEEDIE (Coffs Harbour CC) ____ e1