2018 MTBA Schools National Championships XCE Racing Time Trial

Provisional

Startlist

12:00:00 pm 580 Izaak SHERRIFF (St Patrick's College) ____ jb
12:00:20 pm 579 Lachlan O'CONNELL (Nerang State High School) ____ jb
12:00:40 pm 578 Luke MCFARLANE (Nerang State High School) ____ jb
12:01:00 pm 577 Oliver SALTER (Nerang State High School) ____ jb
12:01:20 pm 576 Kalani SEAM (Kempsey High School) ____ jb
12:01:40 pm 575 Max WELSBY (Kempsey High School) ____ jb
12:02:00 pm 574 William PEARSON (Kempsey High School) ____ jb
12:02:20 pm 573 Thomas DEAN (mackay christian college) ____ jb
12:02:40 pm 572 Ethan SWIFT (Emmanual College) ____ jb
12:03:00 pm 571 Bailey GALWAY-NIX (Emmanuel College) ____ jb
12:03:20 pm 570 Dylan EDWARDS (All Saints Anglican School) ____ jb
12:03:40 pm 569 Luke RICHERT (Trinity Lutheran College) ____ jb
12:04:00 pm 568 Thomas HALL (Mackay Christian College) ____ jb
12:04:20 pm 567 Christian FOX (Alstonville) ____ jb
12:04:40 pm 566 Josh WATERS (Trinity Ashmore) ____ jb
12:05:00 pm 565 Benaiah RICHARDS (Home) ____ jb
12:05:20 pm 564 Sheldon WATT (Trinity Lutheran College) ____ jb
12:05:40 pm 563 Jacson MCNAMARA (Highfields State Secondary College) ____ jb
12:06:00 pm 562 Aydan HUGHES (Mackay Christian College) ____ jb
12:06:20 pm 561 Lachlan PENNISI (ST STEPHENS) ____ jb
12:06:40 pm 560 Callum HOWARTH (Coombabah state high school) ____ jb
12:07:00 pm 559 Blake NEWMAN (MacIntyre High Inverell) ____ jb
12:07:20 pm 558 Bejay GODDARD (Springwood State High School) ____ jb
12:07:40 pm 557 Tom BESWICK (Mercy College Mackay) ____ jb
12:08:00 pm 556 Nicholas NELSON (Coombabah state high school) ____ jb
12:08:20 pm 555 Harrison HAYES (NT Schools) ____ jb
12:08:40 pm 554 Ryan BILLINGHAM (Aquinas College) ____ jb
12:09:00 pm 553 Riley BILLINGHAM (Aquinas College) ____ jb
12:09:20 pm 552 James MCINTYRE (Moreton Bay Boys College) ____ jb
12:09:40 pm 551 Will TRENDELL (Moreton Bay Boys College) ____ jb
12:10:00 pm 550 Ryley JOHNSON (Moreton Bay Boys College) ____ jb
12:10:20 pm 549 William CULLEN (Moreton Bay Boys College) ____ jb
12:10:40 pm 548 Noah TYNE (Moreton Bay Boys College) ____ jb
12:11:00 pm 547 Henry BAKER (Moreton Bay Boys College) ____ jb
12:11:20 pm 546 Jarrod JONES (Moreton Bay Boys College) ____ jb
12:11:40 pm 545 Ethan COOK (Moreton Bay Boys College) ____ jb
12:12:00 pm 544 Lachlan SEY (Moreton Bay Boys College) ____ jb
12:12:20 pm 543 Zachary PLOWMAN (Moreton Bay Boys College) ____ jb
12:12:40 pm 542 Louis ANDERSON (Moreton Bay Boys College) ____ jb
12:13:00 pm 541 Josah VINCENT (Moreton Bay Boys College) ____ jb
12:13:20 pm 540 Josh WATERS (Trinity Lutheran College) ____ jb
12:13:40 pm 539 Sheldon WATT (Trinity Lutheran College) ____ jb
12:14:00 pm 538 Luke RICHERT (Trinity Lutheran College) ____ jb
12:14:20 pm 537 Marcus SALERNO (St Michaels) ____ jb
12:14:40 pm 536 Finn STANLEY (St Michaels) ____ jb
12:15:00 pm 535 Dylan CORNES (St Michaels) ____ jb
12:15:20 pm 534 Tiago CORNES (St Michaels) ____ jb
12:15:40 pm 533 Angus STROTTON (Palm Beach Currumbin SHS) ____ jb
12:16:00 pm 532 Brayden HILL (Palm Beach Currumbin SHS) ____ jb
12:16:20 pm 531 Ethan GRAY (Palm Beach Currumbin SHS) ____ jb
12:16:40 pm 530 ? (?) ____ jb
12:17:00 pm 529 Rory LARSSON (Ambrose Treacy College) ____ jb
12:17:20 pm 528 Josh DOWNS (Mackay Christian College) ____ jb
12:17:40 pm 527 Tom DEAN (Mackay Christian College) ____ jb
12:18:00 pm 526 Matthew GUY (Mackay Christian College) ____ jb
12:18:20 pm 525 Ayden HUGHES (Mackay Christian College) ____ jb
12:18:40 pm 524 Jonah LISTER (Mackay Christian College) ____ jb
12:19:00 pm 523 Tom HALL (Mackay Christian College) ____ jb
12:19:20 pm 522 Jules LOEMKER (Lindisfarne Anglican Grammar School) ____ jb
12:19:40 pm 521 Flynn HOWARTH (Lindisfarne Anglican Grammar School) ____ jb
12:20:00 pm 520 Sven LOEMKER (Lindisfarne Anglican Grammar School) ____ jb
12:20:20 pm 519 Thomas WAITES (Corinda State School) ____ jb
12:20:40 pm 518 Matthew WEIER (St John's Lutheran School) ____ jb
12:21:00 pm 517 Dylan PROVAN (Kingaroy State High School) ____ jb
12:21:20 pm 516 Connor LUBCKE (Glasshouse CC) ____ jb
12:21:40 pm 515 Josiah MONOS (Glasshouse CC) ____ jb
12:22:00 pm 514 Kynan CLARK (Glasshouse CC) ____ jb
12:22:20 pm 513 Jaiden WARD (Glasshouse CC) ____ jb
12:22:40 pm 512 Kieran ROBERTSON (Glasshouse CC) ____ jb
12:23:00 pm 511 Aiden DRAPER (Glasshouse CC) ____ jb
12:23:20 pm 510 Jack JOHNSTON (Glasshouse CC) ____ jb
12:23:40 pm 509 Bailey ROSSBOROUGH (Glasshouse CC) ____ jb
12:24:00 pm 508 Gus PORFIRI (Glasshouse CC) ____ jb
12:24:20 pm 507 Conor DOBSON (St Patrick's College) ____ jb
12:24:40 pm 506 Hamish MCKENZIE (St Patrick's College) ____ jb
12:25:00 pm 505 Harlen ELIAS (Noosa District SHS) ____ jb
12:25:20 pm 504 Riku GENIS (Noosa District SHS) ____ jb
12:25:40 pm 503 William MCDONALD (Combined (Lords, St Peters, Coomera Anglican)) ____ jb
12:26:00 pm 502 Zachary SAWTELL (Combined (Lords, St Peters, Coomera Anglican)) ____ jb
12:26:20 pm 501 Ben VAN DE HOEF (Combined (Lords, St Peters, Coomera Anglican)) ____ jb
12:30:00 pm 626 Taylah SHERRIFF (St Patrick's College) ____ jg
12:30:20 pm 625 Sophia BUTLER (Oxley High School - Tam) ____ jg
12:30:40 pm 624 Jordyn WESSELING (Meridan State Collage) ____ jg
12:31:00 pm 623 Lexie LADD (Sunshine Beach State High School) ____ jg
12:31:20 pm 622 Akala KEEBLE (Miami State High School) ____ jg
12:31:40 pm 621 Brooke GORDON (Highland Reserve State School) ____ jg
12:32:00 pm 620 Taylah MAHONY (Coolum State High School) ____ jg
12:32:20 pm 619 Sian TOWNSEND (St Andrews Anglican College) ____ jg
12:32:40 pm 618 Nia TOWNSEND (St Andrews Anglican College) ____ jg
12:33:00 pm 617 Jessica PURTELL (Chancellor State College) ____ jg
12:33:20 pm 616 Anook SIMPSON (St Johns Grammar School) ____ jg
12:33:40 pm 615 Vivien NISTED (Palm Beach Currumbin SHS) ____ jg
12:34:00 pm 614 Ellie JOHNSON (Tamborine Mountain college) ____ jg
12:34:20 pm 613 Annabelle MAYNE (Moreton Bay Boys College) ____ jg
12:34:40 pm 612 Anais Rose PRINCE (Potssville Beach Primary) ____ jg
12:35:00 pm 611 Isabella SCHRAMM (St Michaels) ____ jg
12:35:20 pm 610 Kayley MOORE (St Michaels) ____ jg
12:35:40 pm 609 Vivean NISTED (Palm Beach Currumbin SHS) ____ jg
12:36:00 pm 608 Alexandra LARSSON (Kenmore State School) ____ jg
12:36:20 pm 607 Kristen ROWLANDS (Mackay Christian College) ____ jg
12:36:40 pm 606 Lily ROBERTSON (Mackay Christian College) ____ jg
12:37:00 pm 605 Isabella HUSTON (Mackay Christian College) ____ jg
12:37:20 pm 604 Luca TURTON (Combined (Lords, Cavendish Road, Emmanuel Anglican College)) ____ jg
12:37:40 pm 603 Mackenzie CLOW (Glasshouse CC) ____ jg
12:38:00 pm 602 Inalah ROBINSON (Noosa District SHS) ____ jg
12:38:20 pm 601 Naomie HARRIS (St Patrick's College) ____ jg
12:38:40 pm 407 Talia SIMPSON (St Johns Grammar School) ____ g
12:39:00 pm 406 Ariella TITMAN (Moreton Bay Boys College) ____ g
12:39:20 pm 405 Hayley OAKES (Combined (Lords, Cavendish Road, Emmanuel Anglican College)) ____ g
12:39:40 pm 404 Jasmine THOMPSON (Combined (Lords, Cavendish Road, Emmanuel Anglican College)) ____ g
12:40:00 pm 403 Alanna VAN DE HOEF (Combined (Lords, Cavendish Road, Emmanuel Anglican College)) ____ g
12:40:20 pm 401 Fenella HARRIS (St Patrick's College) ____ g
12:40:40 pm 211 Maddison DILLON (Corinda State High) ____ g
12:41:00 pm 210 Briena DEAN (Downlands College) ____ g
12:41:20 pm 209 Lauren BROCKHURST (Glasshouse CC) ____ g
12:41:40 pm 208 Brooke HUGHES (Glasshouse CC) ____ g
12:42:00 pm 207 Nikita PERRO (Glasshouse CC) ____ g
12:42:20 pm 206 Holly LUBCKE (Glasshouse CC) ____ g
12:42:40 pm 205 Jessica CALLANDER (Launceston College) ____ g
12:43:00 pm 204 Maddison BROWN (St Patrick's College) ____ g
12:43:20 pm 203 Isabella HOSKING (O'Connor Catholic College) ____ g
12:43:40 pm 202 Olive TUTT (O'Connor Catholic College) ____ g
12:44:00 pm 201 Emily MEEHAN (O'Connor Catholic College) ____ g
12:49:00 pm 399 Dale COUSINS (Nerang State High School) ____ ib
12:49:20 pm 398 Zac MCPHERSON (Nerang State High School) ____ ib
12:49:40 pm 397 Cole WALKER (Nerang State High School) ____ ib
12:50:00 pm 396 Stephen GRAY (Nerang State High School) ____ ib
12:50:20 pm 395 Patrick MCFARLANE (Nerang State High School) ____ ib
12:50:40 pm 394 Jackson HOLLEY (Iona College) ____ ib
12:51:00 pm 393 Cooper LACOSTE (Iona College) ____ ib
12:51:20 pm 392 Matthew HAMILTON (Iona College) ____ ib
12:51:40 pm 391 Alexander FLINT (Iona College) ____ ib
12:52:00 pm 390 Joshua LOCHRIN (Macquarie College) ____ ib
12:52:20 pm 389 Joshua PAJTL (Macquarie College) ____ ib
12:52:40 pm 388 Jayson CARR (Macquarie College) ____ ib
12:53:00 pm 387 Owen TOOLEY (Macquarie College) ____ ib
12:53:20 pm 386 Cailan BROWNE (Darwin Middle School) ____ ib
12:53:40 pm 385 Joel DODDS (Hebron Homeschoolers) ____ ib
12:54:00 pm 384 Caleb DODDS (Hebron Homeschoolers) ____ ib
12:54:20 pm 383 Sam HODSON (Iona College) ____ ib
12:54:40 pm 382 Josh MARTYN (Seda) ____ ib
12:55:00 pm 381 Beau MARTYN (Good Shepherd Lutheran College Darwin) ____ ib
12:55:20 pm 380 Brad COURSE (Kings Christian College) ____ ib
12:55:40 pm 379 Justin ROBERTS (Tamworth MTB (Oxley)) ____ ib
12:56:00 pm 378 Elio ZEA (Isis Districts State High School) ____ ib
12:56:20 pm 377 Oliver SAXIL (Brisbane Grammar) ____ ib
12:56:40 pm 376 Cooper AVES (PARK RIDGE) ____ ib
12:57:00 pm 375 Tobi THOMPSON (Silkwood Independent School) ____ ib
12:57:20 pm 374 Joel MCINTYRE (Tamworth MTB) ____ ib
12:57:40 pm 373 Tyler LOVE (Mackay Christian College) ____ ib
12:58:00 pm 372 Lachlan GLASER (Emmanuel College) ____ ib
12:58:20 pm 371 Liam JOHNSTON (Launceston Christian School) ____ ib
12:58:40 pm 370 Sam HAYES (NT Schools) ____ ib
12:59:00 pm 369 Lloyd TALBETT (Tullawong State High) ____ ib
12:59:20 pm 368 Darcy HARRIS (Tweed River High School) ____ ib
12:59:40 pm 367 Casey ROOTS (Miami SHS) ____ ib
1:00:00 pm 366 Lachlan FRENEY (Miami SHS) ____ ib
1:00:20 pm 365 Bowen WHITMORE (Miami SHS) ____ ib
1:00:40 pm 364 Lucas MITCHELL (Miami SHS) ____ ib
1:01:00 pm 363 Harrison SLOMAN (Moreton Bay Boys College) ____ ib
1:01:20 pm 362 Cameron TYNE (Moreton Bay Boys College) ____ ib
1:01:40 pm 361 Callum SEY (Moreton Bay Boys College) ____ ib
1:02:00 pm 360 Eli DIXON (Moreton Bay Boys College) ____ ib
1:02:20 pm 359 Angus GOUDGE (The Armidale School) ____ ib
1:02:40 pm 358 Jack ARMSTRONG (The Armidale School) ____ ib
1:03:00 pm 357 Toby MCMASTER (The Armidale School) ____ ib
1:03:20 pm 356 Riley SIMMONS (The Armidale School) ____ ib
1:03:40 pm 355 Josh ARMSTRONG (The Armidale School) ____ ib
1:04:00 pm 354 Jack SEWELL (The Armidale School) ____ ib
1:04:20 pm 353 Archi LAWRENCE (The Armidale School) ____ ib
1:04:40 pm 352 Oscar O'CONNOR (Palm Beach Currumbin SHS) ____ ib
1:05:00 pm 351 Kai COLBERT (Palm Beach Currumbin SHS) ____ ib
1:05:20 pm 350 Kellan MURPHY (Palm Beach Currumbin SHS) ____ ib
1:05:40 pm 349 Kane DUDMAN (Palm Beach Currumbin SHS) ____ ib
1:06:00 pm 348 Josh KINGSTON (Mackay Christian College) ____ ib
1:06:20 pm 347 Jamie MILLER (Mackay Christian College) ____ ib
1:06:40 pm 346 Tyler LOVE (Mackay Christian College) ____ ib
1:07:00 pm 345 Jack BALDWIN (Mackay Christian College) ____ ib
1:07:20 pm 344 Braith VELLA (Mackay Christian College) ____ ib
1:07:40 pm 343 Will KELLY (Mackay Christian College) ____ ib
1:08:00 pm 342 Lucas GUY (Mackay Christian College) ____ ib
1:08:20 pm 341 Garth SPOONER (Mackay Christian College) ____ ib
1:08:40 pm 340 Ben STONE-OTT (Lindisfarne Anglican Grammar School) ____ ib
1:09:00 pm 339 Jake SANDS (Lindisfarne Anglican Grammar School) ____ ib
1:09:20 pm 338 Patrick LEARY (Lindisfarne Anglican Grammar School) ____ ib
1:09:40 pm 337 Josh CARGNONI (Lindisfarne Anglican Grammar School) ____ ib
1:10:00 pm 336 Harry BEDFORD (Lindisfarne Anglican Grammar School) ____ ib
1:10:20 pm 335 Jacob SLATTER (Kingaroy State High School) ____ ib
1:10:40 pm 334 Benjamin WEIER (Kingaroy State High School) ____ ib
1:11:00 pm 333 Jacob PROVAN (Kingaroy State High School) ____ ib
1:11:20 pm 332 Liam BEYER (James Nash State High School) ____ ib
1:11:40 pm 331 Rory NICOL (James Nash State High School) ____ ib
1:12:00 pm 330 Matt BAILEY (James Nash State High School) ____ ib
1:12:20 pm 329 Angus LAING (James Nash State High School) ____ ib
1:12:40 pm 328 Christian JENSEN (Glasshouse CC) ____ ib
1:13:00 pm 327 Ethan ROBINSON (Glasshouse CC) ____ ib
1:13:20 pm 326 Izaak SHERRIFF (St Patrick's College) ____ ib
1:13:40 pm 324 Riley COWLING (St Patrick's College) ____ ib
1:14:00 pm 323 Bronson EATON (Noosa District SHS) ____ ib
1:14:20 pm 322 Jai AMING (Noosa District SHS) ____ ib
1:14:40 pm 321 Harry LADD (Noosa District SHS) ____ ib
1:15:00 pm 320 Tom SPARKS (Noosa District SHS) ____ ib
1:15:20 pm 319 Leyton MCNICHOL (MERCY COLLEGE) ____ ib
1:15:40 pm 318 Zac SCHWARZROCK (MERCY COLLEGE) ____ ib
1:16:00 pm 317 Ethan HELLWEGE (MERCY COLLEGE) ____ ib
1:16:20 pm 316 Cameron MELLIFONT (MERCY COLLEGE) ____ ib
1:16:40 pm 315 Sam FELTHAM (Walcha Central School) ____ ib
1:17:00 pm 314 Mark ROBINSON (Duval High School) ____ ib
1:17:20 pm 313 Tumi THORSTEINSSON (Duval High School) ____ ib
1:17:40 pm 312 Blake JONES (St Mary's College) ____ ib
1:18:00 pm 311 Zac KEOGH (St Mary's College) ____ ib
1:18:20 pm 310 Diarmid CAMPBELL (St Mary's College) ____ ib
1:18:40 pm 309 Liam COLEBORN (St Mary's College) ____ ib
1:19:00 pm 308 Alastair DOLJANIN (St Mary's College) ____ ib
1:19:20 pm 307 Thomas FARRY (St Mary's College) ____ ib
1:19:40 pm 306 Sam HAYCOCK (St Mary's College) ____ ib
1:20:00 pm 305 Jayden LAWSON (St Mary's College) ____ ib
1:20:20 pm 304 Matthew MAWHOOD (St Mary's College) ____ ib
1:20:40 pm 303 Harry MCCAULEY (St Mary's College) ____ ib
1:21:00 pm 302 Matthew NEVILLE (St Mary's College) ____ ib
1:21:20 pm 301 Joshua ZIRBEL (St Mary's College) ____ ib
1:27:00 pm 101 Billy CARLSSON (St Mary's College) ____ sb
1:27:20 pm 102 Riley BRUGGERMANN (St Mary's College) ____ sb
1:27:40 pm 103 Declan TREZISE (St Mary's College) ____ sb
1:28:00 pm 104 Coby ROSE (St Mary's College) ____ sb
1:28:20 pm 105 Jack NICHOLS (St Mary's College) ____ sb
1:28:40 pm 106 Brock MERCHANT (St Mary's College) ____ sb
1:29:00 pm 107 Elliot STYLES (Noosa District SHS) ____ sb
1:29:20 pm 108 Corey JACKWAY (Noosa District SHS) ____ sb
1:29:40 pm 109 Sam MERCHANT (Noosa District SHS) ____ sb
1:30:00 pm 110 Sam FOX (Launceston College) ____ sb
1:30:20 pm 111 Shane CHARLESWORTH (Glasshouse CC) ____ sb
1:30:40 pm 112 Shea O'KEEFFE (Glasshouse CC) ____ sb
1:31:00 pm 113 Reuben TIDY (Glasshouse CC) ____ sb
1:31:20 pm 114 Max HOBSON (Glasshouse CC) ____ sb
1:31:40 pm 115 Kiah DUMIGAN (Mackay Christian College) ____ sb
1:32:00 pm 116 Liam GAMBE (Palm Beach Currumbin SHS) ____ sb
1:32:20 pm 117 Matt MIHELIC (Palm Beach Currumbin SHS) ____ sb
1:32:40 pm 118 Kobi WICKENS (Palm Beach Currumbin SHS) ____ sb
1:33:00 pm 119 Zac HASTIE (Palm Beach Currumbin SHS) ____ sb
1:33:20 pm 120 Duncan CHALMERS (The Armidale School) ____ sb
1:33:40 pm 121 Hamish CHALMERS (The Armidale School) ____ sb
1:34:00 pm 122 Archie CHICK (The Armidale School) ____ sb
1:34:20 pm 123 Marcus WORTH (The Armidale School) ____ sb
1:34:40 pm 124 Conor NOONAN (McCarthy Catholic Collage) ____ sb
1:35:00 pm 125 Zack HASTIE (Palm Beach Currumbin SHS) ____ sb
1:35:20 pm 126 Nathan WATSON (McCarthy Catholic College) ____ sb
1:35:40 pm 127 Jye GILLARD (Palm Beach Currumbin SHS) ____ sb
1:36:00 pm 128 Liam GAMBE (Palm Beach Currumbin SHS) ____ sb
1:36:20 pm 129 Steven ROBERTS (Tamworth MTB (Oxley)) ____ sb
1:36:40 pm 130 Matt MIHELCIC (Palm Beach Currumbin) ____ sb
1:37:00 pm 131 Matherson GALWAY (Australian Christian College) ____ sb
1:37:20 pm 132 James MOORE (Emmanuel College Gold Coast) ____ sb
1:37:40 pm 133 Momo FRANK (Queensland Academy for Science, Math and Technology) ____ sb
1:38:00 pm 134 Owen ELVY (St Peters Lutheran college) ____ sb